Ten Rengi ve Kıyafetine Göre Oje Rengi Seçimi

Oje rengi seçiminde ten rengi ve kıyafetine göre renk uyumu

Ten Rengi ve Kıyafetine Göre Oje Rengi Seçimi➶ 

Birçok kadın için güzellik kavramı ele alındığında tırnak bakımı ön planda olan bir konu arasına giriyor. Dolayısı ile hemen yönümüzü onlarca renge sahip ojelerimize çeviriyoruz. Kararsızlıklar içerisinde kendimiz için uygun bir oje rengi aramaya başlıyoruz. “Evet, işte buldum.! Bu renk tam da benim rengim” dediğimiz anda kararsızlığımız bulduğumuz oje renginin tonlarına doğru geçiş yapıyor.

Zaman zaman hepimiz de bu kararsızlık durumuna düşmüşüzdür: “Hangi renk oje… Hangi renk.! Hangi renk!”

Senin de bu hisse kapıldığına eminiz!

Uygun oje rengi ve oje tonu tercihinde gelinen bu zorlu noktanın sebebi çoğu zaman seçtiğimiz o cıvıl cıvıl oje renklerinin cilt rengimize olan uyumsuzluğundan ya da kıyafet seçimimizde tercih ettiğimiz renklerin oje seçimimiz ile tam olarak birleşmemesinden kaynaklı olmasındandır. Tırnaklarımıza verdiğimiz bu çabaların genel görünümümüz ile doğru orantılı bir şekilde birleşmesini istiyorsak oje seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken ayrıntıları göz ardı etmeyerek seçimlerimizi oldukça başarılı bir noktaya taşıyabiliriz.

Öncelikle;

Oje Rengi Seçiminde Yanlışa Götüren Temel Hata Nedir?

# Renk Tercihlerinin Ten Rengimize Uygun Olmaması

Oje seçiminde olan renk tercihlerinin ten rengimize uygun olmaması halinde tüm çabalarımızı boşa çıkarabileceğini biliyor muydunuz? O halde haydi konuya biraz daha yaklaşalım.! Oje Rengimizi Tercih ederken yoğun olarak zevklerimiz doğrultusunda beğendiğimiz renkler üzerine yöneliriz ya da çoğu zaman bir alternatif olarak da daha önce hiç denenmemiş farklı oje renkleri veya oje tonlarına doğru kayarak tırnaklarımızın güzelliği için farklı oje kombinleri yorumlamak isteriz. Buraya kadar her şey çok güzel… Fakat, zevkimize göre tercih ettiğimiz o güzel oje renkleri her zaman ten rengimiz ile kusursuz uyumu yakalayamayabilir. Hal böyle olunca ten rengimizi iyi tanımanın tercihlerimiz üzerinde etki oluşturmasını sağlamanın önemi de ön plana çıkıyor.

# Oje Tercihinde Bir Altın Kural: Ten Rengi ile Birleşim

Oje seçimlerinde kusursuz bir görünüm için en doğru tercihi yakalamak istiyorsan dikkate alman gereken en önemli konu mutlaka ten rengin ve mümkün olduğunca ten renginde bu ahengi yakalamana yardımcı olacak oje tonlarına ve oje rengi kartelasına hakim olmalısın. Unutmamalısın ki tercihlerini buna bağlı olarak değerlendirdiğinde kararsızlık noktasını bir boyut aşmış olacaksın. Fakat biz bunu biliyoruz ki oje renginin ten rengin ile tamamen uyumlu olmasa dahi o çok sevdiğin bıcır bıcırlı oje renklerinden ilgini bir türlü geri çekemiyorsun…

Çözüm olarak mı;

O kendini alamadığın rengarenk ojeleri giyim tarzın ile birlikte kıyafet renklerine kombinleyerek uyuşmayan ten rengi sorunsalını ekarte etmek.! Bu durumda birazda olsa uyuşmazlığı gizleyerek güzelliğini kusursuzlaştırmak için bir adım atabilirsin.

# Renklerinden Vazgeçemeyenlere Kıyafet Rengine Göre Doğru Oje Kombini

Oje rengi seçimlerinde vazgeçemediğimiz renkleri ten rengimiz ile uyumlu getirmek için kıyafet renklerimizden ve bu renklerden elde edeceğimiz kombinlerden faydalanabiliriz dedik. Peki bu gerçekten de mümkün olabilir mi? Her giyim rengi ile sevdiğimiz tüm renkler her zaman uyum sağlamasa da çoğu zaman bir kaçış noktası olarak tercih edilebilir.

Öyleyse oje renklerin ile kıyafetlerini kombinlemek ve bu uyuma çok daha fazla yaklaşmak için birkaç harika fikre ne dersin?

# Siyah Renkli Kıyafet ve Oje Seçimi

Asaletin temsili olarak da bilinen ve her renk ile uyumlu olan siyah renk, büyük olasılıkla bir çoğumuzun kıyafetlerinde de en çok tercih ettiği renkler arasında yer alıyor. Siyah rengin hemen hemen her renk ile uyumlu olması ise eminiz ki oje seçiminde seni de özgür kılıyor. Fakat giyimin, ten rengin ve tırnakların birbiri ile uyumu söz konusu olduğunda kusursuz bir görünüm elde etmek istiyorsan kırmızı ve kırmızı tonlarda ojeler, gümüş renk oje, beyaz renk oje tonları ile en etkili görünümü sağlayabilirsin. Alternatif olarak bordo renk oje, sarı renk oje ve yine kıyafetimiz ile aynı renge sahip siyah renk ojeler ile birlikte de kombinlenebilir.

# Kırmızı Renkli Kıyafet ve Oje Seçimi 

Giyim tercihinde renklere yöneldiğimizde en dikkat çekici ve çekiciliği en yüksek olan rengin kırmızı renk olduğuna hepimiz aşinayız. Peki bu cazibeli renge oje renklerimizi kombinlemek istediğimizde tercih etmemiz gereken oje renklerinin neler olduğuna dair birkaç fikre ne dersiniz?

Siyah renk oje ve beyaz renk oje kırmızı renk bir elbise ya da bir giyim için fevkalade uygun oje renkleri arasındadır. Alternatif olarak mavi renk oje de kombinimiz için yüksek uyum sağlarken özel günlerin için oje seçimine gümüş renk oje ya da altın tonlarına sahip oje çeşitlerini de oje seçimlerinin arasına ekleyebilirsin. Evet, muhteşem uyumu yakaladın.! Şimdi sahne senin bakımlı!

# Sarı Renkli Kıyafet ve Oje Seçimi

Kombinlerken zorlandığımız en zor renklerden birinin de sarı olduğunu sanırım hepimiz az çok biliriz. Bu zor rengin ojelerimiz ile uyumlu olmasını sağlamak için ise turkuaz renk oje, mor renk oje, turuncu veya yeşil renk tonlara sahip canlı oje renkleri ile uyum artırılabilir ve tırnaklarımızı çok daha canlı bir görünüme kavuşturabiliriz. Ek olarak siyah renk bir oje ile tam uyumlu olan sarı kıyafetler altın renk oje ve bej tonlarında oje renkleri ile de aradığımız kusursuzluğu sağlayabilir. Harika bir uyum yakaladın. İyi Görün!. Sahneye Çık! Şimdi gözler üzerinde..

# Beyaz Renkli Kıyafet ve Oje Seçimi

Yaz günlerinin ve özel davetlerin saflığı ve temizliği temsil eden vazgeçilmez rengi beyaz. Peki onca kalabalığın arasında kendimizi bu kadar da gösterebildiğimiz bu beyaz renkli kıyafetimizi hangi renk ojeler ile kombinlemeliyiz. Kırmızı renk bir oje ile alımlı görünürken, altın ve gümüş tonlara sahip bir oje ile daha ağır bir görünüm yakalayabiliriz. Evet, saflığa asaletimi de eklemem gerek diyenlerdenseniz siyah ya da pastel tonlara sahip ojeler ile aradığın o muhteşem uyumu yakalayabilirsin. Aynı zamanda beyaz kombinler, nail art için de oldukça uyumlu olması sebebi ile özel davetler için çokça tercih edilen kombinler arasında olabilmektedir. İyi görün! Stilde cesur ol! Gözler sende..

# Mavi Renkli Kıyafet ve Oje Seçimi

 Huzurun rengi olarak bilinen bu renk tonları ile zarif bir görünüm kazanmak istiyorsan zerafetine açık mavi tonlara sahip ojeler ve turkuaz gibi oje renklerini dahil edebilirsin. Tabi ki zerafetimi yüksek boyutlara taşımak istiyorum diyenlerdenseniz eğer; beyaz renk ojeler ve gümüş renk oje tonları işte tam da sana göre! Güzelliğin Dozunu Yükselt! Gözleri üzerine çek!

“Kıyafet rengi ve oje rengi arasındaki ahenge açıklık getirirken baz almanız gereken en temel etkenden de mutlaka bahsetmeliyiz.”

# Ten Rengi

# Esmer Ten ve Bronz Ten Rengi

 Esmer ve bronz ten rengindeysen yine bu sahip olduğun tonlarının metalik oje modellerinin müthiş ve çok hoş bir görünüm kattığını biliyor muydun? Kesinlikle denemelisin

Aynı zamanda açık kahve➶ ve kahverenginin etrafında toplanan diğer oje tonları da tercih edilebileceğin diğer oje tonları arasında.

# Sıcak Buğday Ten Rengi

Bu ten rengine en çok uyum sağlayan oje renkleri kesinlikle somon renkli ojeler ve cilt renginizin alt ve üst tonlarıdır. Bu renkte yapılacak bir oje seçimi tırnaklarına daha fazla canlılık kazandırırken sağlıklı bir görünüme de kavuşmasına katkıda sağlar. Kim güzel görünürken aynı zaman da sağlıklı bir tırnak görünümüne kavuşmak istemezdi?

# Soğuk Buğday Ten Rengi

Bu ten rengine sahipsen eğer gri oje tonlarını içinde barındıran oje renklerine yönelmen cildini daha doğal ve canlı bir görünüme kavuşturacak.

# Açık Ten Rengi

Bu ten rengine sahipsen eğer, bej renk oje ya da kahverengi renk oje tonlarını tercih etmen cildini daha soluk gösterecektir. Yoğunluk olarak doğal pembe renk oje tonları ve krem rengi ojelerin➶ kullanımı cildinin çok daha canlı görünmesine katkı sağlayacaktır.

pineapple oje çeşitleri

Oje seçimi

Oje seçimi kişisel zevklerine hitap ediyor olsa da ten rengi veya kıyafet tercihleri ile de mutlaka uyumlu olması gereken bir ayrıntıdır. Günlük kullanımlarında ya da özel günlerin için oje seçimini bu ayrıntılara göre yapmış olman daha uyumlu bir görünüş açısından büyük önem taşıyor. Tabi ki söz konusu bu seçim zaman zaman zorlu bir sürece dönüşebiliyor. İhtiyacımıza ve tercihimize göre bu kombinleri sağlarken zorluklar yaşanabiliyor.

Sen de ten rengin ve giyim tercihlerini ojelerin ile kombinlemek konusunda zorluk yaşıyor ve istediğin renk tonlarını bulmakta güçlük çekiyorsan Pineapple’ın birbirinden canlı tonlarda ve eşsiz renklere sahip ojelerini keşfedebilirsin. Pineapple on yıllara dayanan kozmetik tecrübesini, kadın makyaj dünyasına yansıtıyor, sana sadece sevdiğin renklerle güzelliğe damganı vurmak kalıyor.

Pineapple Extreme Açık Renk Oje Çeşitleri Pineapple Extreme Koyu Renk Oje Çeşitleri Pineapple Mirror Effect Ojeler Pineapple Diamond Effect Ojeler (Işıltılı)

 

Sen de bu konuda hissettiğin anları ve bu zorlu seçimlere karşın bulduğun çözümler hakkındaki düşüncelerini bizimle paylaş! Görüşünü bekliyoruz bakımlı.

Bir cevap yazın