Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Porselen makyaj nedir, porselen makyaj nasıl yapılır, porselen makyaj rehberi,
Pineapple Instagram

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj

Tüm alanlarda dünya trendleri hızlıca gelişirken 2022 yılında makyaj trendleri de popülaritesini yeni makyaj stillerine doğru kaydırdı. Porselen makyaj dediğimiz makyaj stili de bilinen makyaj teknikleri arasından sıyrılarak, son dönemde oldukça popüler makyaj trendlerinin arasında yerini aldı. Peki son zamanlarda bu makyaj tekniğini bu kadar popüler hale getiren nedenler nelerdi?  Öncelikle porselen makyaj; ışıltılı görünümü ve homojenliği, kusursuz ve etkileyici görünüşü ile cildinizi pürüzsüzlüğün ötesinde bir forma taşıyan mükemmel bir makyaj tekniğidir. Aslında bu makyaj tekniğinin geçmişi çok daha eskilere dayanıyor. Geçmişte daha çok ışıltılı gece kombinlerini tamamlayan bu makyaj tekniği, doğal duruşundan taviz vermeyen kozmetik ve make-up ürünlerinin artması ve ulaşılabilirliği ile birlikte makyaj yapmayı seven tüm herkesin hayatına dahil oldu ve bugün bu teknik, trend makyaj teknikleri arasında ilk sıralarda yerini aldı. Bu tabi ki de çok iyi oldu! Güzelliği artık hayatımızın her noktasına taşıdık.! Tabii ki sadece ihtiyacımız olan makyaj ürünlerine ulaşılır olmak yeterli değil, cildimizi harika göstermenin kilit noktası doğru make-up ürünleri ile bu makyaj ürünlerini doğru ve ideal bir şekilde kullanmak ve bebek gibi pürüzsüz, kusursuz bir cilt görünümü sağlamak için porselen makyajı ipuçlarını bilmek gerekir. Aksi durumda hayallerimizin ötesine geçme şansımız hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. İpuçları ile birlikte tüm koşulları sağlandığında sende muazzam bir ten makyajına sahip olabilirsin. Bu makyaj bloğu yazımızda porselen makyaj bilinmeyenlerini tüm ayrıntıları ile senin için anlattık. Sende tercih edeceğin make-up ürünlerinde hangi özelliklerin olması gerektiğini ve uygulama adımlarını detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsan porselen makyaj rehberimizi okumaya devam edebilirsin!

Porselen Makyaj nedir? Nasıl Uygulanır?

O kadar uğraştığın ve emek verdiğin makyajının gün boyu seninle kalıp, kalıcılıkta yüksek performans deneyimi yaşamayı dilediğin ve makyajının bozulmayıp gün boyu seninle birlikte kalmasını arzu ettiğin zamanlar oldu mu? Mutlaka olmuştur! O zaman hazır mısın? Porselen makyaj ile en özel günlere ve gecelere damganı vurabilirsin. Artık sahne senin.!

Porselen Makyaj, cildini pürüzsüzlükte ve kusursuzlukta maksimum seviyeye ulaştırmanı mümkün kılan bir makyaj stilidir. Doğru makyaj ürünlerini bilgili düzeyde uyguladığında birkaç pratik sonrası evde sende kendin çok rahat bir şekilde uygulayabilirsin. Beklenmeyen sivilce izleri, cilt lekeleri, cildinde oluşmuş gözenekler ve yüzünde oluşmuş herhangi bir cilt sorununu kapatmak istiyorsan ya da nişan, söz, düğün gibi durumlarda profesyonel nişan makyajı, profesyonel söz makyajı, profesyonel düğün makyajı yaparak yüksek spot ışık altında stüdyo düğün fotoğrafı çekimleri için hazırlanıyorsan, mezuniyet törenin gibi özel davet için mezuniyet törenimde hangi makyaj stilini kullanmalıyım? Diyorsan.! Veya çok özel bir gece davetinde makyajım nasıl olmalı? Diyorsan! Porselen makyaj stilin ile herkesten farklı olabilir ve davete iz bırakabilirsin. Ayrıca önerimiz; gelinlik giymek için hazırlanıyorsan porselen makyaj ürünleri ile yapacağın porselen makyaj konsepti olduğundan daha uzun süre kalıcılık etkisi gösterir ve göz alıcı görünümün ile tüm davetlileri büyüleyebilirsin! Tıpkı televizyon programlarında ve ödül törenleri gibi organizasyonlarda gördüğün starlar gibi! Bunu biliyor musunuz? Tüm ünlüler bu tip davetlerinde bugün oldukça trend olan porselen makyaj stilini kullanıyor. Stilini oluştur. Tarzını yansıt. Sahne senin. 

 

Porselen Makyajda Hangi Make Up Ürünlerini Kullanmalıyım?

Porselen Makyaj da Hangi Ürünleri Kullanmalıyım
Porselen Makyajda Hangi Ürünleri Kullanmalıyım

Yazımızı okurken buraya kadar porselen makyaj nedir? Porselen makyajı nerelerde kullanmalıyım? Porselen makyajın özellikleri nedir? gibi konularda bilgi sahibi oldun ve şu anda artık porselen makyaj malzemeleri nelerdir? Porselen makyaj için hangi makyaj ürünlerini kullanmalıyım? Nasıl porselen makyaj yapabilirim? Gibi konularda bilgiler ve porselen makyaj tüyoları almaya hazırsın. Önceliğin ise mutlaka porselen makyajında kullanman gereken makyaj ürünlerini bilmelisin.

Makyajında sade bir görünüm tercih edenlerden olabilirsin! Bu durumda sade porselen makyajı senin için bir tercih olabilir, doğal bir makyaj ile natürel bir görünüme de kavuşmak isteyebilirsin! Bu durumda da doğal porselen makyaj sitilini tercih edebilirsin. Makyaj tarzınız ne olursa olursun porselen makyajda senin için en önemli nokta kusursuz bir cilt görünümünü yakalamış olman. Tabii ki de tüm bunlar için ihtiyacın olacak olan makyaj ürünleri. Cilt tipine ve cilt tonuna uygun bir fondöten tercih etmelisiniz. Fondöten rengi seçiminde zorlanıyorsan ve her defasında başarısız oluyorsan; “Fondöten Rengi Bulma ve Fondöten Rengi Bulurken Nelere Dikkat Etmeliyim” yazımızı okuyabilirsin.

İhtiyacın olan bir diğer ürün ise makyaj bazı, porselen makyaj için pudra seçiminde şeffaf pudra diğer adı ile transparan pudra tercih etmelisin. Çünkü; transparan pudra, yüz makyajında ya da ten makyajında sabitleyici olarak da kullanılır. Makyaj ile yakından ilgili olanlar bu pudrayı makyaj sabitleme pudrası olarak da tanımlarlar. Makyajında kontür işlemi ya da göz altı kapatıcı uyguladığında yüz makyajını sabitlemek için transparan pudra kullanmak tercihlerinin arasında olabilir. İhtiyacınız olan diğer makyaj ürünü; kapatıcı! Dikkat etmen gereken en önemli nokta ise iki ton ya da bir ton açık kapatıcı kullanmak. Sıra geldi allığımıza! Hafif tonlu bir allık. Şeftali tonlarında bir allık kullanmak harika bir seçim. Daha önce kullandınız mı? Yorumlarda deneyimlerini okumak bizim için oldukça keyifli olur. Yorumlarını bekliyoruz.

Sıra geldi göz makyajımıza;

Göz makyajımıza başlamadan önce kirpiklerinin üzerinde farklılık yaratmak istiyorsan takma kirpik kullanmak iyi bir seçim olabilir. Tabii ki olmazsa olmazımız kirpikleri dolgunlaştıran ve yüksek hacim sağlayan bir maskara, bakışlarımıza boyut kazandırmak için mutlaka siyah eyeliner ve birde göz makyajımız için göz makyaj bazımız olmalı. Göz makyajımız için tamam mıyız? Tamamsın 🙂 Göz makyajımıza karar verdiğimize göre dudaklarımız için de bir şeyler düşünmenin vakti gelmiş demektir. Göz makyajını koyu tonlarda yapmaya karar verdiysen dudak makyajında nude tonlar tercih etmeye özen göstermelisin. Göz makyaj tercihin açık tonlarda ise; bordo renk ruj, kırmızı renk ruj ve buna yakın ruj tonları seçimlerinde değerlendirmen gereken tonlar olur.

Önemli; Makyaj ürünleri seçiminde dikkate alman gereken en önemli iki kriter “kapatıcılık” ve “kalıcılık”.

Eğer makyajında kullandığın ürünlerin bu iki hayati parametreyi karşılamıyorsa makyajının sonunda hüsrana uğrayabilirsin. Ayrıca porselen makyaj için aksini düşünemeyiz. 

Porselen makyajda hangi ürünleri kullanmalıyım, tercihlerimde ve kullanımlarımda nelere dikkat etmeliyim konularına değindik. Şimdi senin için ihtiyacın olan bu makyaj ürünlerini listeleyelim;

Porselen Makyaj Fondöteni

Porselen Makyajı Nasıl Yapabilirim?

Son zamanların favori makyaj stili olan porselen makyajı için tüm makyaj malzemelerini temin ettikten sonra makyajımı nasıl yapabilirim? Artık porselen makyajın için hangi makyaj ürünlerini kullanman gerektiğini biliyorsun. Nasıl yapabilirim tarafında detaylı bilgiye sahip olmak istersen adım adım “porselen makyaj nasıl yapılır” yazımızı okumaya devam edebilirsin!

Porselen Makyaj Rehberi

Porselen Makyaj İçin Tenin Ne kadar Hazır?

Herkesin makyaja başlamadan önce en sık yaptığı hatalardan biri de cildi makyaja hazırlamamaktır. Makyajını kusursuz bir görünüm ile tamamlamak ve gün boyu kalıcılığı sağlamak istiyorsan mutlaka makyaja başlamadan önce cilt temizliğini tamamlamalısın. Porselen makyaj için de durum farksız değildir. Adeta porselen gibi görünün pürüzsüz, ışıltılı ve parlak bir cilt ve makyaj elde etmek istiyorsan bu hatadan mutlaka kaçınmalısın. Bunun için sana yardımcı olacak bir peeling uygulayabilirsin. Her zaman kullandığın yüz temizleme ürünlerinden birini kullanarak yüzünü bu ürün yardımı ile temiz bir hale getir ve peeling uygulayarak tenindeki ölü derileri cildinden tamamen   uzaklaştır. Sonrasında uygulaman gereken adım ise cildini nemlendirmek. Artık ışıltılı ve parlak bir makyaj için hazırsın. Daha yumuşak bir görünüm için makyaj bazı kullanarak makyajına devam edebilirsin.

Cilt temizliği ile ilgili daha detaylı bilgiler ile makyajına profesyonellik kazandırmak ister misin?

Porselen Fondöten Seçimi

Kalıcılığı Yüksek porselen Makyaj Fondöteni

Porselen makyajda başarılı bir sonuç elde etmek için en önemli parametrelerimizden biri kalıcılık. Nişan makyajı, gelin makyajı, düğün makyajı ya da mezuniyet töreni makyajı gibi her zaman olduğundan daha özel bir gün için makyaj yapmayı planlıyorsan kalıcılık konusuna taviz vermemelisin.

Yüksek kapatıcılık ve kalıcılık özelliğine sahip Pineapple The Star Porcelain Foundation Make Up Cover; nude porselen fondöten, naturel porselen fondöten ve espresso gibi birbirinden eşsiz üç farklı renk tonu ile makyajının mükemmel bir görünüm kazanmasını sağlar. Suya dayanıklı benzersiz formülü sayesinde yirmi dört saate kadar etkisini sürdürür ve böylece gün içerisinde güzelliğinden hiçbir şey kaybetmezsin.

Porselen Makyaj Fondöteni

Porselen Makyajda Göz ve Dudak Makyajı nasıl olmalı?

“Porselen makyajımda gözlerimi öne çıkarmak istiyorum”. Diyorsan.!

Far bazını göz kapaklarına kullanarak makyajını sabitleme ile makyajına başlayabilirsin. Sonrasında, far paletinden nude tonlarda bir renk seçimi yaparak göz kapaklarına göz bazı olarak kullandıktan sonra koyu kahve tonlarda bir far seçimi yaparak göz kapaklarının dış kısımlarına şakak yönüne doğru uygulayın. Alt kirpiklerde mutlaka aynı renk ile doldurulmalıdır. Harika; sıra maskaramıza geldi. Kirpiklerine kıvrıklık ve yüksek hacim kazandıracak bir maskara yardımı ile göz makyajımızı tamamlayabiliriz.

“Porselen makyajımda dudaklarımı öne çıkarmak istiyorum”. Diyorsan.!

Makyajında gözlerini öne çıkarmak yerine dudaklarını da öne çıkarmayı tercih edebilirsin. Bu tamamen makyaj konseptine, kıyafet kombinine göre tamamen senin tercihlerinde olur. Seçimini dudaklarından yana kullandıysan göz makyajına olabildiğince hafif bir görünüm kazandırmalısın. Olabildiğince sade bir göz makyajı ile tamamlamak istiyorsan sadece bir maskara uygulayarak istediğin sade görünümü yakalayabilirsin.

Mat ruj seçimlerini daha çok hangi makyaj konseptine uygulamayı tercih ediyorsun? Bizimle yorumlarda paylaşmak ister misin? Böylece bizlerde senin için önerilerde bulunabiliriz.

Porselen makyajında kusursuz görünümü elde etmen için mat ruj kullanmanı öneriyoruz. Pürüzsüzlüğü makyajın ile birleştirmenin en iyi yolu porselen makyajında mat ruj renk çeşitlerinden birini konseptine uygun renk tonu ile tamamlamaktır. Kalıcı kırmızı mat ruj, yoğun pigmentli mercan renk mat ruj, narçiçeği mat ruj ya da alizarin kırmızısı mat ruj renklerinden birini seçerek beklediğin çarpıcı görünümü elde edebilirsin. Unutma! Makyajında iki parametre çok önemli. Biri kalıcılık diğeri ise kapatıcılık.

Porselen Makyaj Uygulama Adımları
Porselen Makyaj Uygulama Adımları

 

Porselen Makyajı Uygulama Adımlarını Listeledik

Hayal ettiğin görünüme kavuşman için porselen makyaj uygulama adımlarını senin için listeledik.

Adım adım porselen makyajı;

 • Peeling uygulayarak ten üzerinde oluşmuş ölü dokuyu cildinden arındır.
 • Cildini nemlendirerek standart cilt bakımını tamamla.

Pürüzsüz bir görünüme zemin oluşturmak için makyaj bazını kullan. Gözenek kapatıcı etkisi ile formüle edilen ve kırışıklıkların, ince çizgilerin görünümünü fark edilir şekilde azaltan Pineapple Matte Perfect Primer Make Up Base hayal ettiğin kusursuzluğu sunmak için yardımına hazır! Sahne senin. Öndesin.

 • Porselen Makyaj Fondöteni; Yüksek kapatıcılık özelliğine sahip Pineapple Porcelain Make Up Cover sana yardıma hazır. Sıfır pürüz, maksimum güzellik!
 • Sivilce, leke gibi ya da göz altı morlukları gibi cilt kusurların varsa veya göz çevrene aydınlık bir görünüm kazandırmak istiyorsan Pineapple Cover Hiding Liquid Concealer hafif ve doğal görünümü ile aradığın tüm kapatıcı özelliklerini içinde barındırıyor. 
 • Tüm bu adımlardan sonra son dokunuşlara doğru geliyoruz. Porselen makyajını sabitlemek ve pürüzsüz bir görünüm elde etmek için transparan makyaj pudrası kullanabilirsin. Pineapple Loose Powder ultra ince dokusu ile yüz makyajında kontür işlemi yapıldığında ya da göz altı kapatıcısı uyguladığında tüm makyajını sabitlemek için makyaj sabitleme pudrası olarak kullanabilirsin. 
 • Makyajında belirginleştirmek istediğin yüz hatlarını şeftali tonlarında bir allık yardımı ile ortaya çıkarabilirsin. Pineapple 410 Lovely Colors Peach Riviera Terracotta allık sana yardıma hazır. 

Evde Porselen Makyaj Nasıl Yapabilirim?

Evde porselen makyaj nasıl yapılır sorusu her zaman karşılaşılan ve makyaj severler tarafından merak edilen konulardan biridir. Evde kolay porselen makyaj yapmak aslında düşündüğünüz kadar da zor değildir. Bu aşamaya kadar porselen makyaj malzemeleri ile ilgili birçok bilgi ve püf noktasına hakim olduk.

Peki “evde kolay porselen makyaj nasıl yapabilirim?” Diyorsan! Yazımızın devamını okumaya devam edebilirsin! Makyaj salonları, güzellik merkezleri veya kuaförlerde yapılan porselen makyaj fiyatları bütçeniz için her zaman çok uygun olmayabilir. Tüm bilgilerini kullanıp, pratiğini geliştirdiğinde minimum bir bütçe ile hayalinde olan porselen makyaj performansını evde kendin de yakalayabilirsin. Bunu sen yapabilirsin! Hatta hemen şu an denemeye ne dersin? Ayrıca her makyaj salonu cildini senin arzu ettiğin görünüme kavuşturamayabilir. Özel bir davet ya da özel bir gün için hazırlanıyorsan bunun testini yapabilmen açısından birkaç gün önceden güzellik salonunda birkaç deneme yapman gerekebilir. Aksi durumda davetine saatler kala hüsrana uğramış bir makyaj sonucu ile karşılaşabilmen olası. Unutma.! Hayalinde olan makyaj tarzını yüzüne en iyi şekilde kendin yansıtabilirsin. Böylece pürüzsüz cilt makyajını arzu ettiğin her an yaşayabilirsin!

Porselen Makyaj Fondöteni

Porselen Makyaj Nasıl Çıkarılır?

Bu noktaya kadar porselen makyajını kusursuzca uyguladın. Yüksek kalıcılıkta ve yüksek kapatıcılığa sahip makyaj ürünlerini kullandıktan sonra “porselen makyaj nasıl temizlenir” sorusunu sorduğunu duyar gibiyiz. Dikkat etmen gereken ayrıntı normal bir makyaj temizleme süreçlerinde olduğundan çok daha titiz olman gerektiğidir. Adım adım porselen makyaj temizleme aşamaları listesini senin için hazırladık!

 • Porselen makyajını temizlerken arındırıcı özelliği formüle edilen gelişmiş düzeyde bir ürün kullanmalısın. Gelişmiş formülü ile en inatçı yüz ve göz makyaj lekelerini temizlerken içeriğinde barındırdığı gliserin yapısı ile de aynı zamanda yumuşacık bir tene sahip olmanı sağlayan Pineapple Make Up Remover yüz ve göz makyaj temizleme suyu çok kolay bir şekilde arta kalan zamanın sana kalmasını sağlayabilir. Artık bu senin için çok kolay!
 • Ruj ürünleri, maskaralar ve suya dayanıklılık özelliği aktif olan eyeliner makyaj ürünleri için yağ bazlı makyaj temizleme ürünleri kullanmak senin için avantaj sağlar.
 • Kullanacağın makyaj temizlik ürünleri için temiz bir pamuk kullanmalısın.
 • Cildini makyajından arındırırken fiziksel hareketlerinin narin olmasına dikkat etmelisin. Aksi durumda cilt deformasyonları yaşayabilirsin.
 • Makyaj temizleme ürünleri ile cilt arındırma işleminden sonra mutlaka yüzünü bol su ile yıkamalısın. Böylece son makyaj artıklarından da kurtulmuş olursun ve cildini tamamen doğal ferahlığına geri döndürebilirsin.
 • Günlük rutinlerde uyguladığın cilt bakım süreçlerine devam edebilirsin. Cildini nemli tutmak ve besleyiciler ile desteklemek daha sağlıklı bir cilde sahip olmana imkan tanır.

Porselen makyaj uygulama adımları ve porselen makyaj temizliği bu kadar basit. Artık evde kolay bir şekilde porselen makyaj yapabilir, kolay bir şekilde evde porselen makyajını temizleyebilirsin. Her an etkileyici bir cilt makyajı ile farkını hissettirebilecek ve arzu ettiğin her zaman son zamanların en trend makyaj stilini evde kolay bir şekilde uygulayabileceksin. Sahne senin. Mükemmel görünümün ve güzelliğin tadını çıkar.

Pineapple Instagram

Senin için listeledik

Bir cevap yazın