Kaş Makyajı Teknikleri ve Yaparken Bilmen Gerekenler Nelerdir?

Kaş Makyajı Teknikleri
Pineapple Instagram

Kaş Makyajı Teknikleri ve Kaş Makyajı Yaparken Bilmen Gerekenler Nelerdir?

Kaş Makyajı Teknikleri

Kaş makyajı sonrasında kaşların yüzüne kattığı ifadeye hiç dikkat ettin mi? Evet, aslında kaşlar yüzümüzdeki tüm ifadelerin temel unsurudur diyebiliriz.
Kaş makyajına verilen önem de tam olarak buradan geliyor. Sende kaş makyajı ile yüz ifadeni değiştirebilir, bakışlarını daha belirgin ve anlamlı hale getirebilirsin.
Kaş şekilleri günümüz moda ve trendlerine göre değişiyor olsa da yüzüne en uygun olan kaş modelini kullanmayı tercih etmelisin.
Böylece hem doğallığından ödün vermemiş, hem de herkes gibi olmaktan uzaklaşmış olursun. Şimdilerde bakıldığında kaşa yapılan kalıcı makyaj teknikleri (Kaş Dövmesi, Kaş Kontürü vb.) ile sanki bütün kadınlar sence de birbiri ile aynı gibi durmuyor mu? Zaman zaman farklı görünüşlere sahip olmak isteyebilirsin, bunun için kalıcı makyaj yerine kaşlarını istediğin görünüme kavuşturacak kaş makyajı tekniklerini kullanabilirsin.

Hazır Mısın.!

Evde Kaş Şekli Nasıl Yapılır, Kaşlar Seyrekse Ne Yapılmalı

Evde kaş şekli nasıl yapılır, Kaşlar Seyrekse Ne Yapılmalı Kaş makyajında nelere dikkat edilmeli ve kaş makyajı nasıl yapılmalı sorularına yanıt arıyorsan şimdi başlayabiliriz.

1.Kaş Cımbızı

Kaş Makyajında Cımbız Kullanımı
Kaşlarının Etrafında Çıkan Tüyleri Cımbız Yardımı İle Almalısın

Kaş makyajına başlamadan önce kaşlarının etrafında çıkan tüyleri doğal şekline zarar vermeden bir cımbız yardımıyla almalısın bu işlemi duştan sonra yaparsan gözeneklerinde genişleme olacağından kaşlarını almak daha kolay olacaktır. Fakat kaşlarını ilk defa alıyorsan bir uzmandan yardım alman çok daha doğru olacaktır.

2.Kaş Şablonu

Kaş makyajını ilk defa deniyorsan hazır kaş şablonlarından faydalanabilirsin bu sayede düzgün bir şekilde istediğin görünüme kavuşabilirsin.

3.Kaş Fırçası

Sırada yapman gereken bir kaş fırçası alıp kaşlarını yukarı doğru taramak. Kaşlarını yukarı doğru taradığında şablonun dışında kalan kısımları kaş makası ile kesmelisin. Aynı işlemi kaşlarını aşağıya doğru tarayarak da yapmalısın.

Kaş fırçası ile kaşlara şekil vermek
Kaş Fırçası ile Kaşlarını Yukarı Doğru Taramalısın

Şablon kullanmıyorsan belirlediğin kaş modeline göre uzun kalan kısımları kesmelisin. Doğal bir görünüm için kaşlarını fazla kesmemeye özen göstermelisin.

4.Kaş Kalemi

Kaşlarının arasında kalan boşluklar artık daha çok belirgin. Kaşlarının rengine en yakın bir kaş kalemi veya birebir rengi yakalamak iki farklı ton kaş kalemi kullanarak yatay ve yumuşak hareketlerle kaşlarındaki boşlukları doldurmalısın. Kalemi dik tutmamalısın ve sert vuruşlardan kaçınmalısın.

5.Kaş Bitiş Noktası

Kaş Makyajı Teknikleri
Bu Tekniği Uygulayanlar Kaşlarında Kusursuz Görünümü Yakalıyor

Kaşlarının bitiş noktasını, yani kuyruğunu fazla uzatmamaya özen göstermelisin. Çünkü; aşağıya doğru bakan kaşlar yüzündeki ifadeyi değiştirecek ve sarkmış bir görüntüye sebep olacaktır. Kaşlarının nerede bitmesi gerektiğini anlamak için bir kalem al, kalemin bir ucu burnunun yanında dururken, kalemin uzayan gövdesi çapraz bir şekilde gözünün dış kenarından geçmeli. Kalemin diğer ucunun geldiği nokta kaşın bitmesi gereken yerdir.

6.Kaş Farı veya Kaş Maskarası

Kaş kalemi kullanmakta zorluk çekiyor olabilirsin çünkü bu işlemi yaparken çok küçük yumuşak ve ince dokunuşlar yapmalısın. Kaş kalemi kullanmak seni zorluyorsa bunun yerine bir kaş farı veya kaş maskarasından faydalanabilirsin. Kaş makyajında kaş farı kullanmayı tercih edeceksen tıpkı kaş kaleminde olduğu gibi kaşlarına en uygun olan tonu kullanmalısın. Daha açık veya daha koyu tonlar yapay (doğal olmayan) bir görüntüye sebep olabilir.

  • Kaş farları genellikle küllü renkte bir yapıya sahiptir. Kaşlarındaki boşlukları kaş farı ile doldurarak kaş makyajının pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsin.
  • Kaş makyajı yaparken kaş farı yerine göz farı kullanmak yapay bir sonuç elde etmene sebep olacaktır.
    Kaş farı kullanırken mutlaka kaş farı fırçası kullanmalısın. Kaş farı fırçaları genellikle kesik uçludur. Bunun sebebi kaş çerçevesini pürüzsüz bir şekilde belirlemektir.

Kaş farı uygularken amaç tıpkı kaş kaleminde olduğu gibi kaşını boyamak değil, doğal görüntüsünü bozmadan boşlukları doldurmak olmalı. Gerektiğinden fazla uygulama yaparsan yüz ifadenin sertleşeceğini unutma.!

Kaş Maskarası

Kaş makyajında en son hayatımıza giren ve makyaj çantamızın vazgeçilmezi olan kaş maskarasıyla daha dinamik ve doğal görünüm elde edebilirsin. Kaş maskaraları tıpkı saç spreyleri gibi sabitleyici özelliğe sahip olduklarından kaşlarının uzun süre sabit kalmasını sağlar. Kaşları sürekli düşen ve koşuşturmaca dolu bir gün içerisinde sürekli makyajını tazeleyemeyecek kişiler için gayet iyi bir kurtarıcıdır.

Kaş maskarasını kaşlarının çıkış yönünden yukarı doğru hareket ettirerek uygulamalısın. Kaş maskarası alırken mutlaka diğer kaş makyaj ürünlerinde olduğu gibi kaşlarına en uygun olan renk tonunu seçmelisin.

Unutulmaması Gerekenler;

  • Kaşlarının olduğundan çok farklı göstermeye çalışma sadece boşlukları doldur!
  • Kaş renginden açık veya koyu tonları asla tercih etme aynı rengi bulamadığında açık ve koyu tonlarla gölge yap!

Artık Kaş Makyajının nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibisin. Şimdi sıra sende! Cesarete Yer Aç. Kendine Güven. Sahneyi Ele Geçir.

Sen de konu hakkında görüş ve önerilerini yorum alanında bizimle paylaşabilirsin, kendine iyi bak bakımlı.

Doğru Kaş Makyajı uygulaması için gereken püf noktaları yanında, kullanabileceğin Kaş Makyaj ürünlerine pineappleonline.com.tr makyaj mağazamızdan erişebilirsin.

Pineapple Instagram

Senin için listeledik

Bir cevap yazın