Fondöten Sürmenin Püf Noktaları

Fondöten Sürmenin Püf Noktaları

Fondöten Sürerken nelere dikkat edilmelidir?

Doğru fondöten seçimi ve seçilen fondötenin doğru uygulanması iyi bir makyajın olmazsa olmazıdır diyebiliriz. Cildi düzgünleştirmek adına kullanılan fondöten ve pudraların doğru sürüş teknikleri ile uygulanması gerekir. Doğru kullanılmayan fondöten ve pudralar cildini olduğundan daha kusurlu ve hatalı hatta yaşlı gösterebilir.

Fondöten kullanılırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli adım vardır. Cilt yapına en uygun fondöteni seçtikten sonra kusursuz ve çekici bir makyaj için fondöten uygulamasına geçebilirsin. Doğru fondöten kullanımı sanıldığı kadar da zor değildir sadece altın kurallar dediğimiz püf noktaları vardır.

5 adımda doğru fondöten kullanımına göz atalım;

# Makyaj Öncesi Cilt Temizliği

Makyajdan sonra beklenilen pürüzsüz ve doğal görünümler için makyaj öncesi cilt temizliğinin büyük önemi olduğunu mutlaka unutmayın. Cildini makyaja hazırlarken bütün kirlerden ve yağlardan arındırılmış olması gerekir. Bu ön hazırlık için cildine en uygun cilt temizlik ürünleri veya bitkisel formüllerden faydalanabilirsin.
Cildini güzelce temizledikten sonra cilt tipine uygun nemlendirici sürmüş olman hem makyajının kalıcılığını artırmak hem de cilt sağlığını korumak için önemli bir unsurdur.

# Makyaj Süngerleri ve Fırçaların Temizliği

Makyaj süngerleri ve makyaj fırçalarının temiz olması en az cildinin temizliği kadar önemlidir. Temiz ve steril olmayan makyaj süngeri ve fırçalar cildinde akne ve sivilceye yol açacağı gibi makyajının da kötü bir görünümde olmasına neden olur. Fondöten fırçanı veya makyaj süngerlerini diğer makyaj malzemeleri ile karıştırmaman gerekir (örneğin; allık fırçası) aksi takdirde cildinde dalgalı bir görüntüye sahip olabilirsin.

# Fondöten Miktarı

Fondötenini mutlaka çok ince bir tabaka halinde sürmeye özen göstermelisin. aksi takdirde, çok kalın sürülen fondöten yüz çizgilerini ortaya çıkaracağı için seni alımlı göstermek yerine yaşlı da gösterebilir. İnce bir tabaka halinde sürülen bir fondöten, cildinin daha doğal, parlak ve ışıltılı görünmesini sağlar.

# Fondöten Sürüş Teknikleri

Fondöteninin cildinde pürüzsüz durmasını istiyorsan, fondöteni elinle değil makyaj için tasarlanan makyaj fırçaları ile uygulaman gerekiyor
Fondötenini göz makyajında göz çevresi ve göz altı kapatıcısı olarak kullanmaman gerekiyor. Göz altı morlukların için göz altı kapatıcısı, renk dengeleyici concealer gibi makyaj ürünlerinden faydalanman kusursuz bir makyaj içi önemlidir.
Fondöten uygulaması yaparken makyaj fırçanla dairesel hareketler yapmak yerine tüylerin çıkış yönünden iniş yönüne doğru hareketler yapman çok önemlidir. Ters yöne doğru sürülen fondöten tüyleri yukarı doğru kaldıracağı için kötü bir görüntüye sebep olacaktır.

Fondöten Sürmenin Püf Noktaları

# Makyaj Sabitleyici

Dakikalarca uğraştığın makyajın kısa bir süre sonra dağılmasını istemezsin herhalde ?
Makyaj sabitleyici ürünler makyajını uzun süre ilk yaptığın şekliyle kullanmanı sağlar. Makyajını kullanacağın ortama göre parlak veya mat bitişli makyaj sabitleyici ürünleri tercih edebilirsin. Makyajını tamamen bitirdikten sonra makyaj sabitleyici spreyi 30cm uzaktan gözlerini kapatarak yüzüne uygulayabilirsin bu işlemi yaparken aşırıya kaçmamaya dikkat etmelisin. Makyaj sabitleyici spreyi uyguladıktan 5-10 sn sonra kurumuş olacaktır.

İşte hepsi bu kadar.! Doğru adımlarla yapılmış bir makyaj elbette kusursuz olacaktır.

Sen de konu hakkında görüş ve önerilerini yorum alanında bizimle paylaşabilirsin, kendine iyi bak bakımlı.

Doğru fondöten uygulaması için gereken püf noktaları yanında, kullanabileceğin fondöten ve kapatıcı ürünlere pineappleonline.com.tr makyaj mağazamızdan erişebilirsin.

Mat Makyaj Bazı Pompalı Fondöten Miracle Stick Fondöten Porselen Fontöden Krem Fondöten Long Lasting Super Concealer Cover Hiding Likit Concealer Kamuflaj Palet Concealer Makyaj Sabitleyici Sprey

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın